O nas

Witamy na stronie firmy ELFAN s.c.

Firma nasza istnieje na rynku już od 1997 roku i w początkach swej działalności zajmowała się dystrybucją na terenie Polski wyrobów hiszpańskiej firmy FANOX – renomowanego producenta zabezpieczeń silników niskiego napięcia oraz przekaźników do automatyki przemysłowej i elektroenergetycznej.

Od 2000 roku dystrybucję wyrobów FANOXa prowadzi firma FANOX POLSKA Sp. z o.o. mająca swoją siedzibę pod tym samym adresem.

Oprócz tego ELFAN s.c. jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę włoskiej firmy CONTREL Elettronica, producenta multimetrów przemysłowych i analizatorów sieci elektrycznej jak również przekaźników ziemnozwarciowych nn, alarmów przemysłowych i innych przekaźników kontroli: izolacji, temperatury i różnych systemów automatyki.

Od bieżącego roku nawiązaliśmy również współpracę z koreańską firmą Sollae Systems oferująca bogata rodzinę konwerterów sygnałów transmisji szeregowej na sieć Ethernetową (przewodowych i bezprzewodowych). Jako polski partner-dystrybutor jej modułów udostępniamy rozwiązania, które stają się coraz popularniejsze wraz ze wzrostem rozwoju sieci inteligentnych i dostępu do linii internetowej. Zaletą rozwiązań oferowanych przez Sollae Systems jest prostota obsługi zarówno w zakresie konfiguracji jak i samej eksploatacji, co umożliwia jej obsługę praktycznie każdemu, kto posiada minimum wiedzy w tym zakresie. Oprócz standardowej obsługi sieciowej możliwe jest sterowanie za pomocą przenośnych smartfonów wyposażonych w system Android. Użytkownik z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej jest więc w stanie obsłużyć/skontrolować pracę lub spowodować określone działanie swojego systemu czy to sterującego linią produkcyjną czy też załączać dowolne urządzenie domowe podłączone poprzez odpowiednie kontrolery we/wy.